DruzynaKonfederacji_d

Okręg nr 24

Województwo podlaskie

Studiował politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Przed rozpoczęciem kariery politycznej pracował w biurze nieruchomości oraz zajmował się też prowadzeniem hotelu. Poseł na Sejm VIII kadencji. Prezes Ruchu Narodowego. Jego przodkowie pochodzą z Kresów Wschodnich.

W wyborach parlamentarnych w 2007 kandydował do Sejmu z listy Ligi Polskich Rodzin. Przez cztery lata był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Winnicki jest jednym z głównych organizatorów inicjatywy Marsz Niepodległości oraz współzałożycielem Ruchu Narodowego, którego w 2014 roku został prezesem.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2014 był kandydatem RN z pierwszego miejsca na liście w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, uzyskując 7776 głosów. W tym samym roku ubiegał się także o urząd prezydenta Wrocławia.

W wyborach parlamentarnych w 2015 startował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu legnickim. Uzyskał 11 802 głosy i został wybrany na posła. Wystąpił z klubu K’15 w kwietniu 2016 zostając posłem niezrzeszonym. Jako parlamentarzysta związany jest z ruchem antyszczepionkowym. Od 2016 należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych.