DruzynaKonfederacji_d

Okręg nr 31

Powiaty: bieruńsko-lędziński. Miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy

Urodzony 15.11.1993 r. w Świnoujściu, 25 lat. Mieszkał w Świnoujściu, Szczecinie, a następnie powrócił w rodzinne strony do Katowic.

Ukończył Zespół Szkół Medycznych w Świnoujściu, obecnie pracuje w Mediach Narodowych.

Działa narodowo od 2010 roku, początkowo w Obozie Narodowo-Radykalnym, od 2019 roku w ramach Ruchu Narodowego. Należy także do Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Urodzony 01.07.1998 r. w Katowicach, w których mieszka nieprzerwanie do dziś.

Prawnuk żołnierza odznaczonego za wybitne zasługi podczas II Wojny Światowej orderem Virtuti Militari.

Od dziewiątego roku życia ministrant w parafii p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie zwanej “wujkowym kościołem” ze względu na to, że świątynię wybudowano po pacyfikacji KWK Wujek.

Posiada wykształcenie średnie techniczne, a na co dzień pracuje jako agent ubezpieczeniowy oraz studiuje.

Jako poseł zamierza dbać o region: prężnie działający przemysł wydobywczy oraz nowoczesna infrastruktura drogowa i kolejowa w metropolii.

Zwolennik niskich, prostych podatków.

Podczas edukacji na Uniwersytecie Śląskim był aktywnym członkiem Studenckiego Koła Naukowego Historyków Sztuki, w którym przez ostatnie dwa lata nauki pełnił funkcję przewodniczącego.
W latach 2010 -2013 współpracował z Gliwickim Teatrem A. Sporadycznie występuje na scenie “Starej Kotłowni” w Gliwicach: np. “Szkice węglem” H. Sienkiewicza, „Westerplatte na podstawie pamiętników kpt Franciszka Dąbrowskiego”.

W okresie 2010-2013 był również Dyrektorem Artystycznym Fundacji RYTM Gliwice.

Od 2017 r. członek organizacji kombatanckiej ZŻ NSZ. W jej ramach został oddelegowany jako adiutant kombatanta Brygady Świętokrzyskiej NSZ, działacza Solidarności Walczącej – mjr Stanisława Turskiego.

Zaangażowany w działania GRH Beskidy, w którym wraz z innymi działaczami skupia się na odtwarzaniu sylwetek partyzantów z oddziału mjr Henryka Flame (ps. Bartek).

Katolik, tradycjonalista, wierny Bractwa Św. Piusa X.