DruzynaKonfederacji_d

Okręg nr 6

Powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki. Miasto na prawach powiatu: Lublin

Rafał Mekler lat 37. Lubelski przedsiębiorca, wykształcenie wyższe, ojciec trójki dzieci. Od 12 lat pracuje w branży TSL, znane mu są problemy polskiego transportu na rynku unijnym i na tym polu chciałby pracować w parlamencie. Pasjonat sportów walki, informatyki.

Urodzony w 1994 roku w Kołobrzegu, obecnie zamieszkały w Lublinie. Ukończył technikum ekonomiczno-hotelarskie w Kołobrzegu. Aktualnie student prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Od 2009 roku aktywny działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Od kongresu założycielskiego w 2013 roku członek Ruchu Narodowego. Wieloletnie związany z fundacjami pro-life: Pro prawo do życia oraz Życie i Rodzina. Na KULu aktywnie działa w Akademickim Klubie Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum.

W przedmiocie zainteresowań kandydata są: ochrona życia poczętego, ekologia, szkolnictwo, samorząd, los Polaków na wschodzie, katolicka nauka społeczna.