DruzynaKonfederacji_d

Okręg nr 6

Powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki. Miasto na prawach powiatu: Lublin

Rafał Mekler lat 37. Lubelski przedsiębiorca, wykształcenie wyższe, ojciec trójki dzieci. Od 12 lat pracuje w branży TSL, znane mu są problemy polskiego transportu na rynku unijnym i na tym polu chciałby pracować w parlamencie. Pasjonat sportów walki, informatyki.

Nazywam się Arkadiusz Gajda, mam 30 lat. Jestem spełnionym mężem i szczęśliwym ojcem. Przez dłuższy czas byłem przedsiębiorcą, pracowałem też za granicą, teraz pracuję na etacie w Polsce. Zdobyte przeze mnie doświadczenie nauczyło mnie pokory, a kontakt z ludźmi zaznajomił z problemami, z jakimi boryka się przeciętny Obywatel.

Jestem działaczem Ruchu Narodowego oraz działaczem społecznym. Do partii wstąpiłem, ponieważ leży mi na sercu dobro naszego Narodu. Zaangażowałem się w życie polityczne, dlatego że moim zdaniem partia obecnie rządząca nie stoi na straży interesu narodowego, jedynym podmiotem gwarantującym oddanie się Polsce jest właśnie Ruch Narodowy.

Pasjonuję się historią, polityką i bronią palną, i chciałbym poszerzyć do niej dostęp. Jestem zwolennikiem
tradycyjnego modelu rodziny, przeciwnikiem aborcji i praktykującym katolikiem. Chcę, aby Polak czuł się w Polsce dumnym gospodarzem, a nie podatnikiem i petentem.

Jako kandydat Konfederacji na posła do sejmu chciałbym:
1. przyczynić się do całkowitego zakazu aborcji;
2. uprościć podatki, znieść podatek dochodowy i wprowadzić dobrowolny ZUS;
3. ułatwić dostęp do broni palnej;
4. stać na straży suwerenności Państwa;
5. chronić dzieci przed indoktrynacją w szkole i promować tradycyjny model rodziny.

Urodzony w 1994 roku w Kołobrzegu, obecnie zamieszkały w Lublinie. Ukończył technikum ekonomiczno-hotelarskie w Kołobrzegu. Aktualnie student prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Od 2009 roku aktywny działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Od kongresu założycielskiego w 2013 roku członek Ruchu Narodowego. Wieloletnie związany z fundacjami pro-life: Pro prawo do życia oraz Życie i Rodzina. Na KULu aktywnie działa w Akademickim Klubie Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum.

W przedmiocie zainteresowań kandydata są: ochrona życia poczętego, ekologia, szkolnictwo, samorząd, los Polaków na wschodzie, katolicka nauka społeczna.

Pochodzę ze Stalowej Woli ale od 2000 roku mieszkam Puławach i czuję się już dość mocne zżyty z Lubelszczyzną. Pracuję obecnie w firmie produkującej oprogramowanie. Pozostaję w związku sakramentalnym z Magdaleną, a nasze dzieci: córka i syn również korzystają Sakramentów Świętych. Wszyscy jesteśmy aktywnymi uczestnikami Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

Oficjalnie związany jestem z Ruchem Narodowym od 2018 r., w ramach którego uczestniczyłem już w wyborach samorządowych, jako kandydat do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Występuję jako zdecydowany obrońca tradycyjnej rodziny, życia poczętego, cywilizacji łacińskiej i jednolitej kulturowo Polski.

Jestem przeciwny obciążeniom podatkowym, które narzuca nam obecny porządek w III.RP i bardzo chciałbym to zmienić. Chętnie uwolniłbym polską przedsiębiorczość i zmienił socjalistyczny model państwa na bardziej liberalny gospodarczo. Będę się starał o jak najszybsze opuszczenie Unii Europejskiej, która ma zbyt duży wpływ na moralność i zadłużenie Polaków. Uważam, że Polacy powinni mieć ułatwiony dostęp do broni.