DruzynaKonfederacji_d

Okręg nr 8

Województwo lubuskie

Absolwentka wyższych studiów magisterskich: humanistycznych (UZ w Zielonej Górze) i ekonomicznych (WSHiFM im F. Skarbka w Warszawie) oraz studiów podyplomowych z bankowości i finansów (UE w Poznaniu).

Pracowała w centrali jednego z największych polskich banków WBK S.A. A po, po uzyskaniu licencji zawodowej pracuje jako doradca podatkowy we własnej kancelarii podatkowej i biurze rachunkowym. Specjalista prawa podatkowego. Aktywnie uczestniczy w opiniowaniu projektów ustaw podatkowych, z ramienia Izby Doradców Podatkowych, której jest wieloletnim członkiem. Współpracuje z organizacjami pracodawców, w tym z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej,

Aktywna działaczka i członkini zarządów organizacji społecznych, pro-life i patriotycznych w tym: Towarzystwa Kultury Narodowo-Religijnej „Polska Bogiem Silna” – wydającej czasopismo Nad Odrą. Wiceprezes Stowarzyszenia Lubuszanie dla Rzeczpospolitej; członek i działaczka Stowarzyszenia Pro- Prawo do Życia. Członkini i sygnatariuszka karty Programowej Narodowej Organizacji Kobiet.
Organizatorka i uczestnik eventów i manifestacji patriotycznych, religijnych i prolajferskich, pokazów filmowych o tematyce religijnej, patriotycznej i historycznej.  Aktywna wolontariuszka organizacji charytatywnej Caritas. Bierze udział w zbiórkach żywności świątecznej oraz pomocy materialnej dla osób ubogich.

Propagatorka kinematografii o tematyce religijnej i rodzinnej, organizatorka pokazów zbiorowych.  Stała bywalczyni Filharmonii Zielonogórskiej. Uhonorowana tytułem „Mecenas Sztuki” za aktywną działalność na polu szerzenia kultury muzycznej i wspieranie festiwali muzycznych. Za największe osiągnięcie uważa edukację i uzyskanie tytułu mistrza pszczelarskiego.

Politycznie od 10 lat związana z prawicą narodową i wolnościową. Przez kilka lat związana politycznie z Kongresem Nowej Prawicy, a następnie z Ruchem Narodowym. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwojga dorosłych dzieci. Hobby –  pszczelarstwo i jazda konna.

Piotr Szymański, 25 lat, kawaler. Pełnomocnik Ruchu Narodowego na powiat słubicki. Od przyszłego roku akademickiego rozpoczynam ostatni rok studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, na kierunku Politologia.

Interesuje się historią myśli politycznej okresu międzywojennego, literaturą oraz sportem. Katolik, kibic piłkarski, od 2012 roku jestem związany ze środowiskiem narodowym.

Kilkukrotnie działałem w Straży Marszu Niepodległości, która to zabezpiecza największą imprezę patriotyczną w Europie, jaką jest Marsz Niepodległości. Wspierałem również organizację lokalnych świąt narodowych, min. Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 1,5 roku członek partii Ruch Narodowy.