DruzynaKonfederacji_d

Okręg nr 8

Województwo lubuskie

Mam 36 lat, urodziłem się i mieszkam w Zielonej Górze. Moja najbliższa rodzina to żona Agnieszka oraz dwójka dzieci – Aniela i Piotr.
Ukończyłem Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą na kierunku kulturoznawstwo, a także studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Ochroną Informacji Niejawnej. Zdałem egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych.
Jestem przedsiębiorcą i prowadzę firmę zajmująca się logistyką w transporcie lądowym.
Udzielam się od wielu lat w działalności społecznej i charytatywnej. Napisałem wiele artykułów przede wszystkim dotyczących polityki zagranicznej.
Przez wiele lat byłem działaczem Młodzieży Wszechpolskiej a obecnie pełnię funkcję pełnomocnikiem Ruchu Narodowego w województwie lubuskim.

Absolwentka wyższych studiów magisterskich: humanistycznych (UZ w Zielonej Górze) i ekonomicznych (WSHiFM im F. Skarbka w Warszawie) oraz studiów podyplomowych z bankowości i finansów (UE w Poznaniu).

Pracowała w centrali jednego z największych polskich banków WBK S.A. A po, po uzyskaniu licencji zawodowej pracuje jako doradca podatkowy we własnej kancelarii podatkowej i biurze rachunkowym. Specjalista prawa podatkowego. Aktywnie uczestniczy w opiniowaniu projektów ustaw podatkowych, z ramienia Izby Doradców Podatkowych, której jest wieloletnim członkiem. Współpracuje z organizacjami pracodawców, w tym z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej,

Aktywna działaczka i członkini zarządów organizacji społecznych, pro-life i patriotycznych w tym: Towarzystwa Kultury Narodowo-Religijnej „Polska Bogiem Silna” – wydającej czasopismo Nad Odrą. Wiceprezes Stowarzyszenia Lubuszanie dla Rzeczpospolitej; członek i działaczka Stowarzyszenia Pro- Prawo do Życia. Członkini i sygnatariuszka karty Programowej Narodowej Organizacji Kobiet.
Organizatorka i uczestnik eventów i manifestacji patriotycznych, religijnych i prolajferskich, pokazów filmowych o tematyce religijnej, patriotycznej i historycznej.  Aktywna wolontariuszka organizacji charytatywnej Caritas. Bierze udział w zbiórkach żywności świątecznej oraz pomocy materialnej dla osób ubogich.

Propagatorka kinematografii o tematyce religijnej i rodzinnej, organizatorka pokazów zbiorowych.  Stała bywalczyni Filharmonii Zielonogórskiej. Uhonorowana tytułem „Mecenas Sztuki” za aktywną działalność na polu szerzenia kultury muzycznej i wspieranie festiwali muzycznych. Za największe osiągnięcie uważa edukację i uzyskanie tytułu mistrza pszczelarskiego.

Politycznie od 10 lat związana z prawicą narodową i wolnościową. Przez kilka lat związana politycznie z Kongresem Nowej Prawicy, a następnie z Ruchem Narodowym. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwojga dorosłych dzieci. Hobby –  pszczelarstwo i jazda konna.

Pochodzę z gminy Brzeźnica w powiecie żagańskim. Mieszkam tutaj od dziecka i jestem bardzo związany z lokalną kulturą i społecznością. Dążę do tego, aby moja praca i wszystko co jeszcze chciałbym osiągnąć w przyszłości odzwierciedlało się poprawą życia społeczeństwa, rozwojem społecznym i gospodarczym, nie tylko w mojej gminie, ale w całym kraju.

Obecnie jestem studentem III roku politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zawodowo jestem przedsiębiorcą w branży budowlanej, a w wolnych chwilach spełniam się jako społecznik. W 2015 roku zainicjowałem i doprowadziłem do założenia stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Brzeźnica, gdzie realizuję swoje cele.

Prywatnie mam żonę i troje dzieci, z którymi wolny czas spędzam poświęcając się naszym wspólnym pasjom jakimi są podróże, motocykle i wędkarstwo.

Moje działania w konfederacji chcę ukierunkować na trzy główne i w mojej ocenie najważniejsze punkty programowe :

1. Sprzeciw wobec działań środowisk LGBT – podejmowanie działań w celu ochrony wartości chrześcijańskich oraz tradycji i zwyczajów narodowych, a także promowanie tradycyjnego modelu rodziny;

2. Decentralizacja i debiurokratyzacja państwa – ograniczenie ingerencji partii politycznych w pracę i działanie samorządu terytorialnego oraz ograniczenie biurokratyzacji, pozwalając na sprawniejsze załatwianie spraw urzędowych;

3. Sprzeciw wobec amerykańskiej ustawie just 447 -obrona wartości narodowych i zdecydowany sprzeciw wobec zewnętrznych roszczeń w stosunku do narodu polskiego.

Piotr Szymański, 25 lat, kawaler. Pełnomocnik Ruchu Narodowego na powiat słubicki. Od przyszłego roku akademickiego rozpoczynam ostatni rok studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, na kierunku Politologia.

Interesuje się historią myśli politycznej okresu międzywojennego, literaturą oraz sportem. Katolik, kibic piłkarski, od 2012 roku jestem związany ze środowiskiem narodowym.

Kilkukrotnie działałem w Straży Marszu Niepodległości, która to zabezpiecza największą imprezę patriotyczną w Europie, jaką jest Marsz Niepodległości. Wspierałem również organizację lokalnych świąt narodowych, min. Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 1,5 roku członek partii Ruch Narodowy.